Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Dr. Veysel Tiryaki Üretim İstasyonunda

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Sayın Dr. Veysel Tiryaki incelemelerde bulunmak ve sezonun ikinci balık sağımına katılmak üzere Gölköy Su Ürünleri Üretim İstasyonunu ziyaret etti. 

Ziyarete Bolu Valisi Erkan Kılıç, Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürü Dr. Mustafa Altuğ Atalay, Kaynak Yönetimi ve Balıkçılık Yapıları Daire Başkanı Doç. Dr. Mahir Kanyılmaz, Tarım Reformu Genel Müdürü Kerim Üstün, FAO Türkiye Temsilcisi Yardımcısı Dr. Ayşegül Selışık, İl Müdürü İzzet Murat, Müdür Yardımcısı Fahri Tetik, Bolu Orman Bölge Müdürü Mahmut Şentürk, Bolu DSİ 53. Şube Müdürü Kazım Doğru, kurum amirleri ve teknik personel ve basın mensupları katılım gösterdi.

Tesiste incelemelerde bulunan Bakan Yardımcısı Dr. Veysel Tiryaki, Genel Müdür Dr. Mustafa Altuğ Atalay ve İl Müdürü İzzet Murat’tan mevcut çalışmalar ve ileriye dönük planlamalar hakkında brifing aldı, üretim havuzlarını ve mevcut anaç balıkları yerinde gördü.

Tesiste sağım ve sonrası işlemler hakkında bilgi alırken “Buranın Bolu ve ülkemiz için önemli bir değer olduğunu” ifade etti.

İncelemeler sonrası sezonun ikinci sağımını basın mensupları eşliğinde Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürü Dr. Mustafa Altuğ Atalay, Kaynak Yönetimi ve Balıkçılık Yapıları Daire Başkanı Doç. Dr. Mahir Kanyılmaz ile beraber gerçekleşti. Sağım sonrası yumurta sayısı ve beklenen çıkım hakkında bilgi alan Tiryaki şaşkınlığını gizleyemezken, çalışanlara başarı ve kolaylıklar diledi.

Konu hakkında açıklama yapan İl Müdürü İzzet Murat;

“Birer hafta ara ile 3 aşamada gerçekleşmesi planlanan ve ikincisini Sayın Bakan Yardımcımız Dr. Veysel Tiryaki’nin de katılımıyla gerçekleştirdiğimiz sağımlarımız neticesinde bu yıl ilimiz ve çevre iller için 5 milyon sazan yavrusu üretmeyi planlıyoruz” dedi.

Sağım işlemi sonrası basın mensupları ile sohbet gerçekleştiren Sayın TİRYAKİ tesisimizin geliştirilmesi ve modernizasyonunu önemsiyoruz. Gıdanın stratejik önemini daha iyi anladığımız bu günlerde tesisimiz konumu ve kaynaklarıyla önemli bir kapasite barındırmaktadır.