Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Tiryaki’den örnek işletme ziyareti

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Dr. Veysel Tiryaki, Bolu Merkez Hamzabey Köyünde Kırsal Kalkınma Destekleri ile kurulan Hayrettin Öztürk’e ait Etçi Irk Damızlık Sığır Yetiştiriciliği işletmemizi ziyaret etti.

Ziyarete Tarım Reformu Genel Müdürü Kerim Üstün, Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürü Dr. Mustafa Altuğ Atalay, Kaynak Yönetimi ve Balıkçılık Yapıları Daire Başkanı Doç. Dr. Mahir Kanyılmaz, FAO Türkiye Temsilcisi Yardımcısı Dr. Ayşegül Selışık, İl Müdürü İzzet Murat, Müdür Yardımcısı Fahri Tetik, Bolu Orman Bölge Müdürü Mahmut şentürk, Bolu DSİ 53. Şube Müdürü Kazım Doğru, İlgili Şube Müdürü ve teknik personel katılım gösterdi.

İşletme incelemelerde bulunan Tiryaki, İşletme sahibinden bilgiler aldı. Sağım, yaşam ve mera alanlarını gezdi. İşletme sahibi Hayrettin Öztürk ile sohbet etti. İşletme sahibinin başarılı çalışmalarından dolayı tebriklerini iletti. Devletimizin üreten her zaman yanında olduğunu belirtti.

İşletme hakkında bilgiler aktaran İl Müdürü İzzet MURAT;

“İşletmemiz Kırsal Kalkınma 12. Etap Yatırımlarından faydalanmak suretiyle 2018-2019 yılında faaliyete geçmiştir.  İşletmemizde Damızlık Etçi Irk Yavru Üretimi, Süt Üretimi (kombine ırk kullanıldığı için) yapılmakta olup şu anda 120 büyükbaş hayvan mevcuttur. Yıllık 360 ton süt üretimi yapılmakta olup, “Hastalıktan Ari” belgesi ile sütünü piyasa koşullarının üzerinde pazarlayabilmektedir” dedi. Ziyaret karşılıklı iyi niyet ve başarı temennileri ile son bulurken sonrası çekilen hatıra fotoğrafları ile son buldu.