Melike Baysal Türk Veteriner Hekimleri Birliği Merkez Konseyi’ne Seçildi

Bursa Veteriner Hekimleri Odası’nın Türk Veteriner Hekimleri Odası 50. Büyük Kongresi hakkında yayımladığı basın bildirisi şu şekilde;

Türk Veteriner Hekimleri Birliği Merkez Konseyi’nin 50. Büyük Kongresi 26-27 Kasım tarihlerinde Grand Ankara Otel’de gerçekleştirildi. Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi’nin de katıldığı kongreye Konya Büyükşehir Belediyesi Hayvan Rehabilitasyon Merkezi’nde bir sokak köpeğinin barınak görevlisince öldürülmesi olayı damga vurdu. Kürsüye çıkarak söz alan veteriner hekimler hayvan refahından yana olan tavırlarını dile getirerek, sahipsiz hayvan sorununun çözülmesi için mücadele edilmesi gerektiğini vurguladılar.

İki listenin yarıştığı TVHB 50. Büyük Kongresi seçimlerinde ‘Meslekte Uyanış Platformu’ listesinden beş aday Merkez Konsey’e seçilmeyi başardı. Konseyde Prof. Dr. Murat Arslan başkanlığındaki platformdan Prof. Dr. Murat Fındık, Melike Baysal, Taner Canbulut ve Türkay Berberoğlu yer aldı. Diğer listede yarışan Ali Eroğlu ile Enes Gazi Atıcı da 7 kişilik Merkez Konsey listesinde görev alan isimler oldu. Bu sonuç ile Bursa Veteriner Hekimleri Odası, Türk Veteriner Hekimleri Birliği Merkez Konseyi’nde temsil edilme hakkını kazandı. Bursa Veteriner Hekimler Odası Başkanı Melike Baysal, Türk Veteriner Hekimleri Merkez Konseyi’nde Bursa’yı temsil etmekten gurur duyduğunu belirterek seçime katılarak oy kullanan tüm meslektaşlarına teşekkür etti. Melike Baysal “Geçen hafta Konya’da yaşanan ve kamuoyu vicdanını derinden yaralayan olay bir kez daha gösterdi ki toplum sağlığı ve hayvan sağlığı birdir. Mesleğimizin yıpratılması, hor görülmesi kabul edilemez. Hepimizi ilgilendiren sorunlarda deneyim ve bilgimize başvurulmaması üzücü gerçeklerle yüzleşmemize neden olmaktadır. Mesleki uyanışa katkı vermek için var gücümüzle çalışacağız. Cumhuriyetimizin 100. Yılına girerken toplum ve hayvan sağlığını hayatı pahasına koruma anlayışındaki meslektaşlarımızın sesi olacağız” dedi.