Bolu İl Tarım Müdürü üreticilerle buluştu

Bolu İl Tarım ve Orman Müdürü İzzet Murat, Bolu Valiliğince koordineli Bolu İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce yürütülen proje kapsamında gerçekleştirilen “Sınırsız Eğitim Sorunsuz Üretim Projesi” kapsamında eğitim ve bilgilendirme toplantılarının Örencik köyü ayağında vatandaşlarla buluştu.

Buluşmaya İl Müdürü İzzet Murat, köy muhtarı, Şube Müdürü, teknik ve sağlık personeli katılım gösterirken soru cevap şeklinde gerçekleşen toplantıda üreticiler sorularına uzman ağızlardan yanıt bulma şansı yakaladı.

Konu hakkında açıklama yapan Bolu İl Tarım ve Orman Müdürü İzzet Murat;

“Bizleri burada ağırladığınız, sıcak çayınızı, hoş sohbetinizi esirgemediğiniz için arkadaşlarım ve şahsım adına sizlere teşekkür ediyorum. Bizler sizler için burada bulunmakla birlikte Bolumuzun örnek olduğu ve gelenek haline getirdiği ve geçtiğimiz yıllarda gece eğitimi formatıyla düzenlediğimiz projemiz 2022 yılı itibari ile başlamış olup 2023 Mart dönemine kadar devam edecektir.

Köy ahalimizin yani sizlerin belirlediği ve uygun gördüğü zaman dilimi içerisinde Valiliğimizin koordinesi ile Sınırsız eğitim Sorunsuz Eğitim çalışmalarımızda istediğiniz her konuda arkadaşlarımıza sorularını yöneltebilir, aklınıza takılan soruları aydınlığa kavuşturabilirsiniz. Üreticilerimizin ayağına kadar gelen bu hizmetten bay, bayan üretici ve üretici adaylarımızın maksimum düzeyde faydalanmaya davet ediyorum” dedi.

Toplantıda; Bakanlık ve özel idare projeleri, devam eden destekleme ve projeler, bilinçli gübre kullanımı özellikle kanatlı gübrelerinin değerlendirilmesi, toprak analizi, çevresel faktörler, bitkisel ve hayvansal konulara değinildi. Ayrıca üreticilerden gelen küpeleme ve evcil kedi köpeklere çip takılmasına dair bilgiler aktarıldı.

Haber: Bolu İl Tarım ve Orman Müdürlüğü