“Kitap Buluşmaları” Etkinliğinin İlki Afyonkarahisar’da Gerçekleştirildi

Afyonkarahisar ve Çorum Veteriner Hekimleri Odaları tarafından Afyon Kocatepe Üniversitesi Veteriner Fakültesi öğrencileri ile “Kitap Buluşmaları” etkinliği düzenlendi.

17.11.2021 Çarşamba saat 12:00 Afyonkarahisar Veteriner Hekimleri Odası toplantı salonunda gerçekleştirilen “Kitap Buluşmaları” etkinliğinin ilkine Afyonkarahisar Veteriner Hekimleri Odası Başkanı M. Nevzat ALGAN, Çorum Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Serdar DOĞAN, Uşak Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Cihat CEYLAN, Afyon Kocatepe Üniversitesi Veteriner Fakültesi Doğum ve Jinekoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Oktay YILMAZ, Çorum VHO Genel Sekreteri Önder AVDATEK, Çorum VHO Üyesi Mustafa AYDOĞDU, JOURVET Editörü Elif ÜNLÜTÜRK BAYHAN ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Çorum VHO Başkanı Serdar DOĞAN etkinlikte yaptığı konuşmada, öğrencilerin bu kitap etkinliği ile mesleğimizin birlik ve beraberliğinin artması noktasında bir başlangıç olduğunu, diğer Veteriner Hekim Odalarına da örnek olarak daha çok sayıda veteriner hekim adayına ulaşılmasını sağlanarak eğitim kalitelerinin arttırılmasına katkıda bulunmasının önünü açtığını kaydetti ve bu projenin devamını geleceğini söyledi.

Afyonkarahisar VHO Başkanı M. Nevzat ALGAN ise, bu etkinlik sayesinde mesleğimize aidiyet duygusunun arttırılmasının ve öğrencilerimizin mesleğe atıldıktan sonra Veteriner Hekim Odalarına üye olmaları ve aynı şekilde imkanları dahilinde veteriner fakültesi öğrencilerine eğitimlerinin iyileştirilmesi noktasında destek vermelerinin, mesleğimizi yücelteceğini söyledi.

Kitap Buluşmaları etkinliğinin ilkinde 50 öğrenciye veteriner doğum ve jinekoloji alanında 200 adet kitap dağıtılmasının ardından etkinlik sona erdi.