13. Tarım Orman ve İnsan Fotoğraf Yarışması Başvuruları Başladı

Toprağın, tarımın, ormanın ve suyun önemi konusunda sosyal ve bireysel duyarlılığın geliştirilmesini amaçlayan “13. Tarım Orman ve İnsan Fotoğraf Yarışması”, Genel, Çiftçi, Öğrenci, Tema, Tarım ve Orman Bakanlığı Çalışanları ile DenizBank Çalışanları olmak üzere 6 farklı kategoride gerçekleşiyor.

Tema kategorisinin konusu 2022 yılında “Sen Üret Yeter” olarak belirlenmiştir.

Yarışmacılar tarım, hayvancılık, orman, toprak, su, su ürünleri, gıda ve muhafazası, her türlü tarım hareketliliğinin işlenmesi, üretici, çiftçi, köylü ve köy yaşamına dair faaliyetleri konu alan fotoğraflarla yarışmaya katılabilecektir.

Tarım ve Orman Bakanlığınca 2022 yılında düzenlenecek olan 13. Tarım Orman ve İnsan Fotoğraf Yarışmasının amacı, tarımın, toprağın, ormanın, suyun önemi konusunda duyarlılığın geliştirilmesi, tarımsal gelişmeler ile tarım, orman, doğa, çevre ve insan ilişkilerini, estetik ve öznel bakış açılarıyla belgesel olarak arşivlerde yerini almasını sağlamaktır.

13. Tarım Orman ve İnsan Fotoğraf Yarışmasının konusu; tarım, hayvancılık, orman, toprak, su, su ürünleri, gıda ve muhafazası, her türlü tarım hareketliliğinin işlenmesi, üretici, çiftçi, köylü ve köy yaşamına dair her türlü faaliyet olarak belirlenmiştir. Tema kategorinin konusu 2022 yılında “Sen Üret Yeter” olarak belirlenmiştir. Yarışmaya katılım şartları, eserlerin adlandırılması, gönderilmesi, iadesi ve kullanım hakları hakkında www.tarimormaninsan.com adresinden bilgi edinebilirsiniz.

Katılımcıların başvurduğu her eserin bir hikayesi olacaktır. Hikayesi olmayan eserlere ait başvurular kabul edilmeyecektir.

• Yarışma Başlama Tarihi : 22/08/2022

• Son Katılım Tarihi : 31/12/2022

• Sonuç Bildirimi Tarihi : 01/03/2023- 31/03/2023

• Ödül töreni ve sergileme tarihleri katılımcılara bildirilecektir.

Sonuçlar belirtilen tarihlerde, www.tarimormaninsan.com, www.tarimorman.gov.tr ve www.tarimtv.gov.tr internet adreslerinden ve yarışma sosyal medya kanallarından ilan edilecek, ayrıca bilgilendirme yapılmayacaktır.

Genel Katılım

• Birincilik Ödülü : 30.000 TL’lik DenizBank hediye çeki

• İkincilik Ödülü : 25.000 TL’lik DenizBank hediye çeki

• Üçüncülük Ödülü : 20.000 TL’lik DenizBank hediye çeki

Çiftçi-Üretici Özel Ödülü : 15.000 TL’lik DenizBank hediye çeki

“Sen Üret Yeter” Tema Özel Ödülü : 15.000 TL’lik DenizBank hediye çeki

Öğrenci Özel Ödülü : 15.000 TL’lik DenizBank hediye çeki

Tarım ve Orman Bakanlığı Çalışanları Özel Ödülü : 15.000 TL’lik DenizBank hediye çeki

DenizBank Çalışanları Özel Ödülü : 15.000 TL’lik DenizBank hediye çeki

Sergileme/Albüm (En fazla 120 adet) : 400 TL’lik DenizBank hediye çeki

Seçici Kurul gerekli gördüğü takdirde ödüllerin her birini en fazla 3 kişiye bölüştürebilir veya ödüle değer eser bulunmaması halinde ödül vermeyebilir veya yarışma anında özendirme ödülleri verebilir.