TVHB’den, TBMM Tarım Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanına Ziyaret

Türk Veteriner Hekimleri Birliği Merkez Konsey Başkanı Prof. Dr. Murat Arslan, Genel Sekreter Prof. Dr. Murat Fındık ve Muhasip Üye Taner Canbulut; Kars Milletvekili,  TBMM Tarım Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Yunus Kılıç’ı makamında ziyaret etti.

TVHB tarafından ziyarete dair yapılan açıklama şu şekilde;

Kars Milletvekili,  TBMM Tarım Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı Sayın Prof. Dr.Yunus Kılıç’ı 5 Ocak Perşembe günü makamında ziyaret ederek, kendileriyle mesleki sorunlar ve çözümleri konusunda, samimi ve yararlı bir değerlendirme yaptık. Sorunlara hâkimiyeti ve çözümü konusunda istekli yaklaşımı bizi memnun etmiştir. 

Sorunlara genel yaklaşımımız ve mücadele yöntemlerimizi yakın zamanda yapacağımız Oda Başkanları toplantısında belirleyeceğiz. Ancak gündemde olan, serbest veteriner hekimler için büyük bir sorun haline gelen ve bize göre çözümü nispeten kolay olabilecek ‘’belediyelerin muayanehanelerden ruhsat talebini düzenleyen mevzuatın’ bir torba yasaya eklenmesi konusunu öncelikli olarak ilettik.

Bunun yanında, e-reçete İTS ATS konusunda yaptığımız bilgilendirmeden sonra Sayın Kılıç ilgili birimlerle kendisinin de katılacağı bir toplantı yapılmasının yararlı olacağını dile getirdi,  Üniversitelere girişte baraj uygulanması ve uzmanlık yönetmeliğine ilişkin değerlendirmelerde de bulunduğumuz toplantımız Konsey Yönetimi olarak, bizim açımızdan oldukça verimli geçti.

Kendisine nazik kabulleri ve duyarlılıkları için teşekkür ediyoruz.