Kuş Gribi (Avian İnfluenza) bilgilendirme toplantısı yapıldı

Bolu İl Tarım ve Orman Müdürlüğü toplantı salonunda İl Müdür Yardımcısı Fahri Tetik başkanlığında ve ilgili Şube Müdürü ve teknik personelin katılım ve sunumuyla;  Bolu İli kanatlı firmalarının damızlık ve kanatlı üretim müdürleri ve saha sorumlularına yönetmelik ve talimat hakkında bilgilendirme yapıldı.

Toplantıda Konuşan İl Müdür Yardımcısı Fahri Tetik; “İlimizin tarımsal üretiminin lokomotifi konumunda yer alan ve ülkemizde de %30-%35 üretim kapasitesiyle önemli yer tutan kanatlı sektörümüz her gün daha da gelişmekle birlikte sektörümüzün önemli tehlikelerinden biri olan kuş gribine karşı önlemlerimizi güncel tutmak önem arz etmektedir. Bu bağlamda Hayvan Sağlığı, Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü tarafından Yönetmelik ve Talimatlar hakkında sunum yapılacak olup, faydalı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Raportör veteriner hekim Mehmet Ok tarafından gerçekleştirilen sunumda yönetmelik ve talimatlar hakkında detaylara değinilirken birlikte hareket etmenin önemine vurgu yapıldı.

Haber: Bolu İl Tarım ve Orman Müdürlüğü