“Uzman Eller Projesi” için başvurular başladı

Tarım Reformu Genel Müdürlüğü Kırsal Kalkınma Daire Başkanlığınca 81 ilde yürütülen Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Kırsal Kalkınmada Uzman Eller Projeleri 2023 yılı başvuruları başladı.

Başvurusu uygun bulunan girişimcilere 250 Bin TL’ye kadar %100 hibe desteği verilecektir.

Proje kapsamında kırsalda yaşayan/yaşamayı taahhüt eden tarım, hayvancılık, ormancılık, gıda ve su ürünleri alanlarında eğitim veren üniversitelerin fakülte ve meslek yüksekokulları ile Millî Eğitim Bakanlığına bağlı tarım, hayvan yetiştiriciliği ve sağlığı, laboratuvar hizmetleri ve gıda teknolojisi alanlarında eğitim veren lise ve dengi okullardan mezun kişilere bitkisel üretim,  hayvancılık, gıda ve su ürünleri sektörlerinde uygulayacakları projeler için hibe desteği verilecektir.

Mevzuatta belirtilen nitelikleri taşıyan girişimcilerimiz, e-devlet şifrelerini kullanarak 8 Mayıs 2023 tarihi saat 23:59’a kadar  https://uzmaneller.tarimorman.gov.tr adresi üzerinden online olarak başvurularını yapabilirler. Başvuruda zorunlu olan belge ve dokümanlar da online yüklenecektir.

Başvuru koşullarının yer aldığı 2023/5 No.lu Tebliğ ve Tebliğe bağlı güncel uygulama esasları aynı linkte yer almaktadır.

Kırsalda yaşam kalitesini arttıran ve geleceğini burada gören girişimcilerimizin başvurularını bekliyoruz.

Haber: Bolu İl Tarım ve Orman Müdürlüğü