Bolu’da “Sağlıklı Hayvan Sağlıklı İnsan” eğitimleri başladı

Bolu Valiliğince koordine edilen İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ve İl Sağlık Müdürlüğü tarafından imzalanan protokol kapsamında ” Sağlıklı Hayvan Sağlıklı İnsan Projesi ” eğitimleri Bolu Merkez Karacaağaç Köyünde 30 üreticimizin katılımı ile eğitim ve bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Konu hakkında açıklama yapan İl Müdürü İzzet Murat;

“Sağlıklı üretim, sağlıklı gıda kısacası sağlıklı ve sürdürülebilir yaşamın temini adına 7’den 77’ye eğitim ve bilgilendirme faaliyetlerimiz Valiliğimiz koordinesinde devam ediyor. Kamu kurumlarımızın işbirliği protokolü ile gerçekleştirilen “Sağlıklı Hayvan Sağlıklı Yaşam Projesi” ile 30 köyümüzde 500 üretici hedefimizle zoonoz (hayvandan insana geçen)  hastalıklar (Tüberkülozis, brusellozis, kuduz, şarbon, kuş gribi, kırım Kongo kanamalı ateşi, vb. ) hakkında yetiştiricilerimizin bilincinin ve duyarlılıklarının artırılması amaçlanmaktadır.

Bunların yanında toplantılarımızda güncel çalışmalar hakkında bilgiler de üreticilerimize aktarılmaktadır.

Valiliğimiz koordinasyonunda üretici odaklı projeler ile bilinçli üretici, sağlıklı üretim, sağlıklı yarınlar adına faaliyetlerimiz ara vermeksizin devam edecektir” dedi.

Haber: Bolu İl Tarım ve Orman Müdürlüğü