Bolu’nun Uzman Elleri Projelerini hayata geçiriyor

Tarım ve Orman Bakanlığının yürüttüğü, eğitim almış gençleri üretime kazandırmak, onların yatırım yapabilecekleri bir iş sahası açmak adına başlatmış olduğu Uzman Eller projesi için başvuru yapan ve hibe sözleşmelerini imzalayan proje sahipleri satın almalarını yaparak projelerini hayata geçirmeye başladılar.

Kıbrıscık ilçesinde ikamet eden, Hayvan yetiştiriciliği ve sağlığı bölümünden mezun olan genç yatırımcı Süt Sığırı yetiştiriciliği konusunda hibe sözleşmesini imzaladı. Konu kapsamında 5 adet 6-12 ay arası dişi düve alımını yaparak projesini tamamladı.

Bolu İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü ve teknik personellerin yerinde yaptığı kontrollerde hayvanların mevzuata uygun ve sağlıklı oldukları tespit edildi. Şube Müdürü Hasan Şen; genç proje sahibine hayırlı olsun dileklerini iletti ve “Proje kapsamında faaliyet gösterecek olan uzman ellerin aldıkları hayvanları uygun bakım ve besleme koşullarında sağlıklı bir şekilde büyütüp çoğaltarak hayvan sayılarını arttırmaları, sürdürülebilir bir üretim yaparak bireysel gelirlerine ve ülke ekonomisine katkı sağlamaları temennimizdir” dedi.

Projenin izleme süresi boyunca dikkat etmeleri gereken hususlar ile hayvan sağlığı ve refahı konularında da yatırımcıya ayrıca bilgilendirme yapıldı.

Haber: Bolu İl Tarım ve Orman Müdürlüğü