Güneş Enerji Sistemleri Yatırımcılarına Hibe Tanıtımı Yapıldı

Tarım ve hayvancılıkta hem maliyetlerin düşürmesi hem de temiz enerji kaynağı olması sebebiyle güneş enerji sistemlerin kullanımı günden güne artmaktadır. Bu kapsamda Bolu İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından Güneş Enerji Sistemleri yatırımcılarına bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Konu hakkında açıklama yapan Bolu Tarım ve Orman İl Müdürü İzzet MURAT;

“ KKYDP Programlarının tanıtımları il, ilçe bazında ve sektör bazında ayrı ayrı yapılmaktadır. Daha önce makine ekipman bayilerine dönük olarak yapılan toplantının akabinde GES (Güneş Enerji Sistemleri) hakkında paydaşlarımıza bilgilendirme ve tanıtım toplantısı yapılmıştır. Geleceğin enerjisi olmasının yanında temiz enerji olarak öne çıkan yenilenebilir enerji sistemlerinin ilimizde yaygınlaşması sevindirici bir gelişme olmasının yanısıra üreticilerimiz açısından da maliyetleri önemli ölçüde azaltacaktır.

Toplantıda Güneş enerji sistemi proje başvurularında dikkat edilmesi gereken teknik ve mevzuat hakkında bilgiler verilmiştir.  Temiz ve ekonomik enerjinin uygulanmasında ülke menfaatleri ve yatırımcıların menfaatleri açısından büyük avantajlar sunan GES projelerinden İlimizin en üst seviyede yararlandırılması için yatırımcılarla birlikte, proje danışmanları da davet edilmiş olup paydaşların başvuru hatalarının minimalize edilmesi hedeflenmiştir.

Bildiğiniz gibi geçtiğimiz dönem bakanlığımız GES projelerinin tamamını onaylayarak geleceğe dönük yatırımların önemini açıkça koymuştur. Bu yılda amacımız projelerin hatasız düzenlenerek İlimiz maksimum düzeyde yatırımcımızın bu imkandan faydalanmasını sağlamaktadır.

Yatırımcılarımızı devletimizin sağladığı bu imkandan faydalanmaya davet ediyorum” dedi.

Konu hakkında detaylı bilgi almak isteyenler Bolu İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile iletişime geçebilirler.