Bolu İl Tarım ve Orman Müdürlüğü 2021-2022 eğitim faaliyetleri sona erdi

Bolu İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından 2021-2022 yılı eğitim faaliyetleri çerçevesinde gerçekleştirilen; güncel tarımsal ve üretim aşaması konularının yanı sıra üreticilerin her türlü sorularına cevap alabildiği eğitim ve bilgilendirme buluşmalarının 2021 ayağı sona erdi.  Merkez İlçe Güneyfelakettin köyünde gerçekleşen toplantıya İl Müdürü İzzet MURAT’ta katılım sağlayarak üreticilere birinci ağızdan cevaplar verdi.

Eğitim toplantısında konuşan İl Müdürü İzzet MURAT;

“16.11.2021 itibariyle haftada 2 gün 4 köy şeklinde gerçekleştirilen eğitim ve bilgilendirme buluşmalarımız devam ediyor. 2021 yılı içerisinde bulunduğumuz güne kadar 20 köyümüze ulaşırken bu buluşmalarda yaklaşık 400 üretici ve üretici adayımızla bir araya geldik.

Bugün burada sizlerle bir araya gelmek mutluluk verici. ‘Köylü Milletin Efendisidir’ sözünden yola çıkarak hareket ettiğimizde insan odaklı çalışma prensibiyle sizlerle beraberiz.Bugün burada sizler soracak bizler cevaplayacağız. Hepimiz sizler için buradayız.

Amacımız sorunlarınızı dinleyerek yerinde çözüm ve öneriler sunmak bunun yanında biliyorsunuz bakanlığımızın destekleri var bunlar hakkında sizleri bilgilendirmek ve dikkat etmeniz gereken hususlara değinmek olacaktır. Tabii bakanlığımız ve bizlerin çalışmaları hakkındaki görüşleriniz de çok değerli. Talep ve şikayetlerinizi not alarak hizmetin kalitesini arttırmak adına bakanlığımıza iletilecek olup amacımız hizmetin kalitesini sizlerin memnuniyetini artırmaktır.

16 Mart 2022 tarihine kadar haftada 4 köy şeklinde Merkez İlçemizde 72 köyümüzde Bolu İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüzce hayvansal ve bitkisel işletme yoğunlukları ve gelen talepler göz önünde bulundurularak düzenlenen eğitim toplantılarında İl Müdürlüğünün dahili birimlerini temsilen Şube Müdürlerimiz ve İl Müdür Yardımcılarımız önderliğinde kurum teknik personel grubu sadece sizler için görevlendirildi.

Ayağınıza gelen bu hizmetten en verimli şekilde faydalanmanızı arzu ediyor, sizleri sevgi ve muhabbetle selamlıyorum” dedi.

İstişare toplantısı güncel konular, ve soru cevap şeklinde ilerlerken üreticilerin ilgi ve soruları memnuniyetle karşılandı. Bunun yanında üreticilere destek ve yatırım konuları hakkında bilgilendirici liflet, broşür vb. dağıtıldı.