Bolu’da Yeni Yıl Öncesi Denetimler Sıkılaştırıldı

İl Kültür Turizm Müdürlüğünün koordinasyonunda İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü personellerinden oluşturulan komisyon tarafından 28-29-30 Aralık tarihlerinde Turizm İşletme Belgesine sahip Abant, Kartalkaya ve İl Merkezinde bulunan 25 konaklama ve yeme içme tesisi denetlendi.

Konu hakkında açıklama yapan Bolu İl Tarım ve Orman Müdürü İzzet MURAT;

“Yaklaşan yeni yıl öncesi Gıda ve Yem Şube Müdürlüğümüz Kontrol Görevlileri tarafından turizm belgeli tesislerimizin gıda hazırlama, satış ve depolama bölümlerinde yapılan denetimlerde 5996 sayılı kanun ve ilgili mevzuat çerçevesinde işletmelerin teknik ve hijyenik şartlar açısından kontrolleri yapılmış olup, tüm gıda ürünlerinin muhafaza koşulları ile son tüketim tarihleri incelenmiştir. Ayrıca pest kontrol ve izlenebilirlik açısından da gerekli incelemeler yapılmış olup, eksiklikleri olan işletmelere süre verilmiştir.

Güvenilir gıda arzının sağlanması ve tüketici sağlığının korunması amacıyla İl Müdürlüğü kontrol görevlilerimiz tarafından üretim, satış ve toplu tüketim yerlerinde yapılan denetimler risk esasına dayalı ve sürekli bir şekilde devam etmektedir” dedi.