VİSAD’dan Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğüne Ziyaret

VİSAD Yönetim Kurulu, Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü Veteriner Sağlık Ürünleri ve Halk Sağlığı Daire Başkanlığını ziyaret etti. Yapılan görüşmeye Daire Başkanı Mustafa Bebek’in yanı sıra, Veteriner Tıbbi Ürünler ithalat/ihracat sorumlusu, GMP Grubu sorumlusu, Pazarlama izinleri çalışma grubu sorumlusu, iyi üretim/dağıtım grup sorumlusu katıldı.

Veteriner Sağlık Ürünleri ve Halk Sağlığı Daire Başkanı Mustafa Bebek, ziyarete dair şu değerlendirmelerde bulundu;
“VİSAD ile şimdiye kadar yapılan ortak ve koordineli çalışmalardan duyduğu memnuniyeti dile getirerek teşekkürlerini sundu. VİSAD – Bakanlık işbirliğinin ilerleyen dönemlerde de aynı hızda devam edeceğini, ihtiyaçları iyi analiz edip ona göre bir yol haritası belirlenmesinin önemine değindi. Veteriner ürün tedariki, Aşı tedariki, GMP Denetimleri, yeni çalışma grupları kurulması, en önemlisi de Bakanlığımız öncülüğünde düzenlenen sektörel yurtdışı toplantılarına ilişkin sektörün tanıtılması ve ihracat hacminin artırılmasına yönelik VİSAD’ın rol alabileceği konusu ve mevzuat çalışmalarına ilişkin istişarelerde bulundu.”

VİSAD Yönetim Kurulu, yapılan verimli toplantı ve fikir alışverişleri için Gıda Kontrol Genel Müdürlüğü Veteriner Sağlık Ürünleri ve Halk Sağlığı Daire Başkanı Mustafa Bebek ve ekibine teşekkürlerini sundu.