Uzman Eller Projesinin İlk Buzağıları Hayırlı Olsun

Tarım ve Orman Bakanlığının eğitim almış gençlerin üretime kazandırmanın yanında yatırım yapabilecekleri bir iş sahası açmak adına başlatmış olduğu Kırsal Kalkınmada Uzman Eller Projesi meyvelerini veriyor. Proje kapsamında Bolu ilinde Büyükbaş yetiştiriciliği yapan üreticiler ilk buzağılarını almanın mutluluğunu yaşıyor.  

Konu hakkında açıklama yapan Bolu İl Tarım ve Orman Müdürü İzzet MURAT;

“Bakanlığımızın başlatmış olduğu proje ile üretimin bir parçası olmak isteyen eğitimli gençlerimiz kırsalda kalkınmanın önemli birer rol modeli olma yolunda ilerliyor. 100 bin lira ile başlayan yolculuklarında ülkemizin üretim lokomotifinin önemli birer parçası olan gençlerimiz bu sayede bakanlığımızın üretimde sürdürülebilirliğinin temini amacıyla verilen diğer desteklerden de faydalanarak yollarında daha güçlü ilerleme şansı bulabilmektedir.

Kırsal Kalkınmada Uzman eller projesi kapsamında Seben ve Göynük ilçemizden Sedef TUTGUN ve Sezer HALAVURT Büyükbaş Hayvan Yetiştiriciliği-Süt Sığırcılığı projesine başvuru yapmışlar ve 100.000 TL değerinde gebe hayvan alımı yaparak İlimiz ve ülkemiz kalkınmasının uzman elleri olmuşlardır. İlk buzağılarını alan uzman ellerimizin mutluluğunu paylaşıyoruz. Uzman ellerimizin üretim süreçlerinin sağlıklı, bereketli ve hayırlı olmasını diliyor, üreten Bolu’muzun üreten üreticileri arasına hoş geldiniz diyorum” dedi.