Bolu’da Türkiye Afet Müdahale Planının (TAMP) toplantısı gerçekleştirildi

Türkiye Afet Müdahale Planının (TAMP) amacı; afet ve acil durumlara ilişkin müdahale çalışmalarında görev alacak hizmet grupları ve koordinasyon birimlerine ait rolleri ve sorumlulukları tanımlamak, afet öncesi, sırası ve sonrasındaki müdahale planlamasının temel prensiplerini belirlemektir.

Bu kapsamda Bolu İl Tarım Müdürlüğü toplantı salonunda TAMP planındaki destek çözüm ortağı kurum kuruluşların temsilcileri ile toplantı düzenlendi.

İzzet Murat, gerçekleşen toplantıda şunlara değindi;

“Olası afetlerde yapılacak çalışmalarda yerel düzeyde siz değerli kurum ve kuruluşlarımızla birlikte hareket edeceğiz. Valiliğimiz koordinatörlüğünde Devletimizin ve kurumlarımızın imkanlarını milletimizin hizmetine sunarken; çiftçilerimizin ve vatandaşlarımızın hayatlarını normale döndürmek için de seferber olarak yaraları ivedilikle sarmak için hareket edeceğiz. Afetler, maalesef ülkemizin bir gerçeğidir ve bu kapsamda her türlü kötü senaryo ve olasılığa karşı planlamalarımızın, ekiplerimizin hazırlıklı olması büyük önem arz etmektedir. Çalışmalarımızı bu doğrultuda yürütüyoruz. Yapmış olduğumuz toplantılar da bu amaca hizmet edecektir.

Bu vesileyle öncelikle katılımlarınız için sizlere teşekkür ediyor, yapılacak olan toplantının faydalı olmasını diliyorum” dedi.

Toplantının devamında operasyon planı gözden geçirilerek, İl Müdürlüğü ve Destek Çözüm Ortağı kurum ve kuruluşların bu noktadaki görev ve sorumlulukları tekrarlanarak, Destek Çözüm Ortağı kuruluş temsilcileri, öneri ve görüşleri ile toplantıya katkı sağlandı. Bolu İl Afet ve Acil Durum temsilcisinin genel değerlendirmesi ile toplantı sona erdi.

Haber: Bolu İl Tarım ve Orman Müdürlüğü